Jak naładować wypożyczony samochód elektryczny?

Jak naładować wypożyczony samochód elektryczny

Ładowanie za darmo

Wypożyczając samochód elektryczny, każdy sam decyduje, gdzie i kiedy go naładować. Przy dobrym zaplanowaniu czasu i trasy istnieje możliwość ładowania tylko na bezpłatnych stacjach na terenie kraju. Obecnie nie jest ich niewielu, są w prawie każdym dużym mieście w Bułgarii, a ich liczba stale rośnie. W ten sposób, oprócz przyjemności z jazdy autem elektrycznym, możesz ograniczyć koszty podróży do minimum i oszczędzić pieniądze. Brzmi świetnie, prawda?

Gdzie naładować wypożyczony samochód elektryczny

Karty do ładowania

Jeśli mimo tego zdecydujesz się na ładowanie na płatnych stacjach, możesz skorzystać z kart do szybkiej i łatwej płatności, które otrzymasz od nas wraz z dokumentami samochodu. Karty te są przeznaczone dla najpopularniejszych stacji ładowania w Bułgarii - Fines Charging i Eldrive. Ładowanie na stacjach tych jest płatne, na koniec wynajmu otrzymasz szczegółowe informacje o energii zużytej przez Ciebie na stacjach tych i zostaniesz za nią obciążony.

Obecnie cena za kWh wynosi:

  • Eldrive - około 0,50 BGN/kWh + opłata wstępna w wysokości 0,50 BGN
  • Fines Charging - możesz naładować po cenie od 0,29 BGN/kWh do 0,45 BGN/kWh

Podane ceny mogą się różnić w zależności od rodzaju stacji i zawierają podatek VAT. Aktualne informacje o cenie za kWh można znaleźć na stacji ładowania.

Karta Fines Charging do ładowania samochodu elektrycznegoKarta Eldrive do ładowania samochodu elektrycznego

* W przypadku pytań lub problemów ze stacją ładującą prosimy zwracać się bezpośrednio do dostawcy. Telefon do kontaktu z nim umieszczony jest na stacji.


Jak ładuje się samochód elektryczny?

  1. 1. Zalecamy pobranie aplikacji PlugShare lub innej aplikacji na Twoje urządzenie inteligentne, za pomocą której będziesz mógł znaleźć najbliższą stację ładowania. Mapę ze stacjami ładowania w Bułgarii znajdziesz też tutaj.

  2. Odblokuj samochód i otwórz klapkę gniazda ładowania.

  3. W przypadku większości ładowarek płatnych kabel jest przymocowany do nich. Zdejmij kabel i podłącz go do samochodu elektrycznego w wyznaczonym miejscu. W przypadku ładowarki bez kabla, wyjmij ten, który znajdziesz w bagażniku wypożyczonego samochodu.

  4. Naciśnij Start na ekranie stacji. W przypadku bezpłatnej stacji, rozpocznie się ładowanie. Jeśli ładowanie jest odpłatne, możesz skorzystać z jednej z dostarczonych przez nas kart. Znajdziesz je wśród dokumentów samochodu.

  5. Po zakończeniu ładowania należy wyłączyć proces w systemie multimediów samochodu oraz na ekranie ładowarki. W przypadku, gdy użyłeś kabla ładowania z bagażnika samochodu, pamiętaj, aby odłożyć go z powrotem. Kontynuuj swoją podróż.

Samochód elektryczny należy zwrócić z naładowaniem nie mniejszym niż 80%, pod rygorem naliczenia opłaty administracyjnej.


Ładowanie ze zwyczajnego gniazda

Każdy wypożyczony od nas samochód elektryczny można ładować ze zwyczajnego gniazda. Jednak ładowanie w ten sposób jest bardzo powolne. Aby zoptymalizować czas podróży na długich trasach, zalecamy korzystanie ze stacji ładującej.


Kable do ładowania samochodów elektrycznych

W każdym samochodzie elektrycznym znajdziesz adaptery i kable potrzebne do jego naładowania. Istnieją różne typy pozwalające na podłączanie i ładowanie na różnych stacji oraz o różnej mocy. W tabeli podane są kable, które otrzymasz od nas dla każdego samochodu elektrycznego, a także porty do ładowania samochodów elektrycznych oferowanych przez nas na wynajem.

SamochódKablePort do ładowania
Peugeot e-208- Typu 2 do Typu 2Typu 2
VW ID.3- Typu 2 do Typu 2Typu 2Combo CCS
Dacia Spring- Typu 2 do Typu 2Type 2
Nissan Leaf- Typu 2 do Typu 2Type 2CHAdeMO

Prosimy pamiętać, że nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek trudności z ładowaniem samochodów elektrycznych, oferujemy je jedynie do wynajęcia. W przypadku wyczerpania ładunku baterii, zanim będzie można go naładować, ponosisz koszt przemieszczenia auta do najbliższej stacji ładowania.