Podróżuj z wypożyczalnią samochodów - Burgas

Burgas – informacje ogólne

Centrum Burgas
Centrum Burgas

Burgasto piękne miasto w południowo-wschodniej Bułgarii (264 km od Płowdiw, 390 km od Sofiii 90 km od Warny wypożyczonym samochodem). Jest otoczone przez trzy jeziora uznane za rezerwaty. W mieście znajduje się największy w Bułgarii port i całoroczne lotnisko. To nie tylko resort ale i brama do wielu letnich miejscowości wypoczynkowych na północ od miasta - Byala, Słoneczny Brzeg, Sozopol, Obzor, itp. Rywalizacja między południowobułgarskimi miejscowościami wypoczynkowymi jest intensywna ale Burgas nigdy nie wypadło z gry. Miasto oferuje nowoczesny wygląd, liczne hotele, piękny nadmorski park, szeroką plażę i dużo restauracji.

Wirtualny spacer w Burgas

Co warto zobaczyć wBurgas?

Centralny obszar w Burgas
Centralny obszar w Burgas

Polecamy spacer po lotnisku jeżeli masz czas i miejsce na zostawienie bagażu. Lotnisko jest otoczone pięknym parkiem z kilkoma samolotami które można obejrzeć z bliska.

Po zakwaterowaniu, trzeba wybrać się na spacer po parku nadmorskim. Główne ulice prowadzące do parku nazywają się Aleksandrovska iBogorodi. W parku znajduje się stare kasyno, w tej chwili odnawiane i nie wiadomo kiedy będzie otwarte dla gości. Park ciągnie się wzdłuż plaży, w czasie spaceru można odpocząć w licznych pubach nad brzegiem morza. Plaża zaczyna się od południowej strefy przemysłowej i ciągnie się aż do kopalni soli na północy. Ważnym miejscem jest Stary Most, gdzie turyści mogą podziwiać morze i widok na plażę, park i innych turystów.

Fontanna w Burgas
Fontanna w Burgas

Zainteresowani sportem mogą skorzystać z bogatej oferty Burgas: w północnej części parku znajduje się klub jeździecki, kilka kortów tenisowych i miejsce w którym można spróbować paralotniarstwa. Odbywa się tu coroczny Festiwal Figur Piaskowych. W centralnej części parku znajduje się szkoło windsurfingu gdzie można skorzystać z usług instruktora albo po prostu wypożyczyć sprzęt.

Ciekawe są również pozostałości starych osad znajdujące się w okolicy Burgas. Niektóre z nich to Nesybar (Messembria), gdzie zobaczyć można najstarsze kościoły w Bułgarii, Sozopol (Apolonia), Pomorie (Anhialo), Begliktash (tracka świątynia megalityczna niedaleko Primorska) i twierdza Rusokastro.

Festiwale w Burgas

Burgasgości wiele międzynarodowych i krajowych festiwali.

Festiwal piasek
Festiwal piasek
 • W marcu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy “Sofia Film Fest on the coast”.
 • W maju Krajowa Wystawa “Flora”, która jest zlokalizowana w parku nadmorskim. Można w czasie jej trwania kupić kwiaty albo po prostu podziwiać kreatywność wystawców zamieniających buty w doniczki albo tworzących twarz Jezusa z kwiatów. Odbywa się tu też Międzynarodowy Festiwal Teatralny “The era of the Aquarius”.
 • W czerwcu In odbywa się konkurs “The Gardens of Sarafovo – Bourgas – summer, sea”.
 • W sierpniu August ma miejsce Narodowy Tydzień Morza i Międzynarodowy Festiwal Folkowy Spirit of Bourgas. W drugim tygodniu sierpnia w mieście organizowany jest Międzynarodowy FestiwalSpirit of Bourgas. Pierwszy raz odbył się on w 2008 roku ale dzięki wsparciu MTV będzie najprawdopodobniej trwał co najmniej kilka lat.
 • We wrześniu odbywa się jesienna edycja festiwalu „Flora” i Międzynarodowy Konkurs Tańca Sportowego Idsf International Open.

Hotele, restauracje i zakupy w Burgas

Według Trip Advisor najlepsze hotele w Burgas są:

 • Primoretz Grand Hotel Spa
 • Hotel Gran Via
 • Hotel Burgas
 • Plaza Hotel Burgas
 • Hotel Luxor

Najbardziej pożądane restauracje według Trip Advisor:

 • Happy Bar & Grill
 • Rose
 • Monte Cristo
 • BMS
 • restaurant KECI

Burgasto miasto łączące nowoczesność, historię i wszystkie miejskie udogodnienia dzięki czemu pobyt tu będzie niezapomniany.

Gdzie znaleźć najlepszą wypożyczalnię samochodów w Burgas?

Pomnik w pobliżu Sea Garden
Pomnik w pobliżu Sea Garden

Burgas (również pisaneBourgas) jest głównym miastem wybrzeża Morza Czarnego, jest też położone niedaleko najlepszych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych takich jak Słoneczny Brzeg, Nesebyr, Rawda, SwetiWłas, Pomorie, Primorsko, Kiten, Sozopol, Lozenets. Możesz je odwiedzić wypożyczonym w Burgas samochodem.

Burgasjest ważnym centrum przemysłu i transportu a także kierunkiem turystycznym i punktem startowym podróży po południowym wybrzeżu. Burgasto dynamiczne miast z niezatłoczoną plażą, nadmorskim parkiem i wieloma muzeami. Top Rent A Car zapewnia oferuje wypożyczenie samochodu w tym mieście. Top Rent A Car  zapewnia oferuje wypożyczenie samochodu w tym mieście.

IJeżeli planujesz odwiedzić Burgas ale nie zarezerwowałeś jeszcze samochodu, możesz to zrobić korzystając z panelu po lewej stronie naszego serwisu internetowego. Mamy też biuro na międzynarodowym lotnisku w Burgas.

Najlepszym czasem na odwiedzenie Burgas jest lato, kiedy centrum miasta tętni życiem. Znajduje się tu mnóstwo barów, klubów i teatrów a także muzeów i galerii. Burgasz czterema jeziorami w okolicy jest również doskonałym miejscem dla miłośników przyrody.

Najlepszym sposobem na odwiedzenie wszystkich ciekawych miejsc w okolicy Burgas jest wypożyczenie samochodu. Na mapie poniżej znajdziesz lokalizację naszego biura, możesz też łatwo i szybko zarezerwować samochód na naszej stronie internetowej.

Renault Clio IV lotnisko w Warnie