Podróżuj z wypożyczalnią samochodów – Złote Piaski

Złote Piaski – informacje ogólne

Złote Piaski
Złote Piaski

Miejscowość wypoczynkowa Złote Piaski to piękna nadmorska miejscowość w północno-wschodniej Bułgarii. Położona tylko 18km od Warny i niedaleko Parku Narodowego. Możesz tu dojechać z centrum Warny, dworca lub lotniska różnymi liniami autobusowymi albo samochodem wypożyczonym z Top Rent A Car.

Nazwa Złote Piasku wywodzi się z legendy mówiącej, że było to kiedyś miejsce w którym piraci ukrywali swoje skarby. Naturze się to jednak nie podobało i zamieniła skarby w złoty piasek. Złote Piaski oferują szeroką gamę hoteli, w tym kilka pięciogwiazdkowych: Oasis, Imperial, Admiral, Marina i Riviera Beach. Znajdują się tu również liczne inne hotele, każdy oferujący wyjątkowy zestaw usług mających zaimponować klientom. Znajduje się tu kilka osiedli mieszkalnych gdzie można wynająć lub kupić apartament. Naturalna sceneria otaczająca miejscowość i usługi hotelowe sprawiają, że jest to jedna z najpopularniejszych letnich miejscowości wypoczynkowych która jednak nie pustoszeje całkowicie zimą. W okresie gdy spada śnieg w Złotych Piaskach organizowane są liczne wydarzenia biznesowe – seminaria, warsztaty i szkolenia.

Atrakcje turystyczne w okolicy Złotych Piasków

Plaża w Złote Piaski
plaża w Złote Piaski
 • TSłynny kamienny klasztor “AladjaManastir” znajduje się w parku niedaleko Złotych Piasków i można do niego dojść pieszo lub dojechać samochodem.
 • Nie można zapomnieć o Warnie: znajduje się tam uroczy Park Nadmorski, w którym znajdują się atrakcje takie jak akwarium, delfinarium i zoo.
 • Turyści mogą wybrać się na jednodniowe wycieczki do miejsc wymienionych poniżej: - Kamienny las “PobitiKamuni” jest wyjątkową formacją skalną, która kiedyś najprawdopodobniej znajdowała się na dnie morza i jest położona tylko 3km od Warny.
 • Bałczik z drugiej strony to małe miasteczko znane z pałacu i ogrodu botanicznego w którym znajduje się wiele rzadkich roślin.
 • Niedaleko od Bałczik znajduje się Kawarna – znana jako rockowa stolica Bułgarii, w której co roku odbywa się festiwal muzyki rockowej. Blisko Kawarny znajduje się Kaliakra – forteca zbudowana wieki temu.
 • Tylko 8km od Pliski znajduje się Jeździec z Madary – średniowieczny relief naskalny, wpisany w na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Bardzo blisko znajduje się twierdza Szumen.

Atrakcje i nocne życie w Złotych Piaskach

Rozrywki w Złote Piaski
Rozrywki w Złote Piaski

Złote Piaski “wiedzą” jak zadowolić turystów. Niektóre hotele korzystają z naturalnych źródeł i oferują różne zabiegi spa. Turyści mają do dyspozycji 10 kortów tenisowych, jazdę konną, boiska do koszykówki i siatkówki, kręgielnię, siłownie, park wodny, safari, paintball i wiele, wiele więcej.

Złote Piasku oferują również mini golfa gdzie gracze mogą się rozgrzać przed wyprawą na wielkie pola golfowe znajdujące się tylko 45km od Warny. Można tu także uprawiać wszelkie sporty wodne. Eksperci mogą natychmiast wypożyczyć cało potrzebny sprzęt o zacząć przygodę, początkujący mogą zrobić kurs nurkowania, żeglarstwa, surfingu, sky-divingu i innych. Życie nocne w Złotych Piaskach jest bardzo intensywne i na pewno zaspokoi gusta różnych klientów. Znajduje się tu wiele klubów, barów i kasyn z różnymi programami rozrywkowymi.

Spacery aleja w Złote Piaski
Spacery aleja w Złote Piaski

Wydarzenia

Centrum Informacji w Złotych Piaskach każdego roku przygotowuje letni program uwzględniający koncerty, przedstawienia, pokazy i inne. Centrum organizuje także wystawy, kursy języka bułgarskiego, festiwale piwa, paradę zabytkowych samochodów oraz wiele innych atrakcji zmieniających się co roku. Oczywiście każdy hotel ma też własny program rozrywkowy dla swoich gości organizowany przez specjalnie do tego zatrudnionych animatorów.

Hotele i restauracje w Złotych Piaskach

Najlepsze hotele w mieście Złote Piaski na rok 2013 zgodnie z Trip Advisor are:

 • Grifid Hotels Club Hotel Bolero
 • Grifid Hotel Arabella
 • Astera Hotel & Spa
 • Melia Grand Hermitage
 • Grifid Hotels Vistamar

Najpopularniejsze restauracje w Złotych Piaskach, zgodnie z Trip Advisor są:

 • Eksotik
 • Snack Bar "Am Ring"
 • Angels Steak Bar
 • Amphora
 • Gerana

Wypożyczenie samochodu w Złotych Piaskach

Basen w Złote Piaski
Basen w Złote Piaski

Top Rent A Car oferuje bezpłatne dostarczenie samochodu do Złotych Piasków, które są też doskonałym celem jednodniowej wycieczki z Warny. To także dobry punkt na rozpoczęcie zwiedzania.

Niedaleko znajdziesz: twierdzę Kaliakra, jezioro Dourankoulak, farmę małży i „rockową stolicę Bułgarii” - Kawarnę. Możesz także wykorzystać Warnę jako punk początkowy podróży po północnym wybrzeżu. Miasto znajduje się blisko miejscowości: Kawarna, Bałczik, Albena, Kranewo, Sweti KonstantiniSweta Elena oraz Kamczija. Top Rent A Car oferuje bezpośrednią dostawę samochodu do wszystkich morskich, narciarskich i golfowych miejscowości wypoczynkowych w Bułgarii. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji o dostawie i transferach, sprawdź nasze Usługi Dodatkow.

Top Rent A Car Złote Piaski

Si vous séjournez dans la perle de la côte de la mer Noire du Nord - Golden Sands, réserver une voiture de location pour avoir des vacances plus complète. Vous pouvez le faire en utilisant notre formulaire de réservation en ligne sur cette page. Nous avons un bureau à Golden Sands, à l'entrée du complexe, à côté de la police Dpt. Vous pouvez également réserver par téléphone. +359 890 170 170 Nous vous proposons la livraison gratuite à votre hôtel!

Top Rent A Car - biuro Złote Piaski
Top Rent A Car - biuro Złote Piaski