Podróżuj z wypożyczalnią samochodów - Sofia

Sofia – informacje ogólne

Aleksandra Newskiego w Sofii
Aleksandra Newskiego w Sofii

Sofia, stolica Bułgarii leży w zachodniej części kraju u podnóża Góry Witosza (150 km od miejscowości Płodiw, 445km od Warny i 390 km odBurgas). Miasto jest duże i stanowi symbol rozwoju ekonomicznego, długiej historii i pozostałości kulturowych różnych okresów. W całym mieście znajdują się budynki z różnych epok – od starych domów z czasu Imperium Osmańskiego po nowoczesne biurowce, od luksusowych centrów handlowych po małe sklepiki osiedlowe. Sofa może być odbierana jako puzzle składające się z nowoczesnych i historycznychelementów architektonicznych.

Wirtualny spacer w Sofii

Jedzenie

Miastem można się cieszyć na wiele sposobów i może ono bez problemów zaspokoić zarówno potrzeby podróżującego biznesmena jak i turystów. Jeśli chodzi o jedzenie to znaleźć tu można mnóstwo restauracji, których menu oferuje różnorodne kuchnie. W całym mieście łatwo znaleźć włoskie i chińskie restauracje, mniej popularne są tureckie, indyjskie i serbskie ale jest tu kilka restauracji z bogatym menu i utalentowanymi kucharzami. Oczywiście nie można zapomnieć o kuchni bułgarskiej, i nie chodzi tu tylko o jedzenia ale i typowe napoje – "rakia" i "boza".

Najbardziej pożądane restauracje według Trip Advisor

Według Trip Advisor najlepszych hoteli w Sofii są:

  • BEST WESTERN Premier Thracia Hotel
  • Grand Hotel Sofia
  • Sofia Residence

Życie nocne

Teatr Narodowy Ivan Vazov
Teatr Narodowy Ivan Vazov

Po dobrej kolacji, zawsze można spróbować nocnego życia miasta. Można cieszyć się nim w pełni w jednym z wielu klubów i dyskotek.

Wybór jeśli chodzi o rodzaj muzyki jest szeroki, niektóre z dyskotek są ogromne i mają kilka sal z różnym rodzajem muzyki, inne mają program na każdą noc tygodnia a jeszcze inne trzymają się jednego typu muzyki. Są tu szkoły salsy które czasem rozszerzają swoją pracę na dyskoteki, są bary rap, luby z metalem i rockiem, dyskoteki retro i kluby trance.

Najczęściej grana muzyką jest jednak bułgarska muzyka ludowa nazywana „czałga”.

Sztuka

Piękna fontanna w centrum Sofii
Piękna fontanna w centrum Sofii

Osoby które nie są tak bardzo zainteresowane życiem nocnym i wolą spokojny pobyt w Sofii, mogą spędzić czas zwiedzając liczne muzea takie jak Narodowe Muzeum Historyczne, Bułgarskie Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Ziemi i Człowieka, Muzeum Etnograficzne, Narodowe Muzeum Historii Wojska, Narodowe Muzeum Archeologiczne i galerie: Galerię Miejską, Bułgarską Galerię Narodową, Bułgarską Narodową Galerię sztuki Zagranicznej. Historyczną stronę ulic Sofii tworzą miedzy innymi liczne stare kościoły - Cerkiew "SwetaNedelja", Cerkiew Rosyjska, Cerkiew Mądrości Bożej, Sobór św. Aleksandra Newskiego. Jest też łaźnia publiczna i pozostałości z czasów Imperium Rzymskiego.

Rekreacja

Royal Palace Sofia
Royal Palace Sofia

Zainteresowanym w aktywnemu spędzaniu czasu, Sofia może zaoferować kilka stadionów, pałac zimowy, Muzeum Sportu, akademię jazdy konnej i korty tenisowe w samym centrum miasta, a zimą tory łyżwiarskie. Ponieważ Sofia jest otoczona przez góry, jest też otoczona przez różne zimowe miejscowości wypoczynkowe. Najbardziej znane z nich to Bansko, Pamporowo, Borowiec i Witosza. Miejsca takie jak park Borisovagradina, Park Południowy czy jezioro Panchareevonależą do miejsc chętnie odwiedzanych przez mieszkańców metropolii w weekendy.

To miejsca w których można zrobić piknik, pograć w piłkę albo badmintona, poopalać się, zrelaksować. Innym pięknym miejscem jest jezioro Ariana, gdzie zimą można jeździć na łyżwach a latem można wybrać się na wycieczkę rowerem wodnym.

Festiwale

Zgromadzenie Narodowe
Zgromadzenie Narodowe

W ciągu ostatnich kilku lat bułgarska stolica gościła wiele festiwali takich jak: Earth SkyVeggie Pie, Vola Open Air, Sofia Film Fest, Mellow Music Festival, Nothing like before Fest (which started this year), Sofia Dance Week, Sonisphere Festival, itp. Centrum Sri Chinmoy co roku wyprowadza swój rydwan światła i organizuje przejazd ulicami miasta w otoczeniu kwiatów, „muzyki dla duszy” i wielbicieli tej filozofii.

Nie ważne dlaczego i kiedy przyjeżdżasz z wizytą, jednym z etapów przygotowań powinno być sprawdzenie jakie wydarzenia kulturalne będą się odbywać w czasie planowanego pobytu. Sofia to miasto łączące miejsca wyjątkowe architektonicznie i historycznie, piękną scenerię ze wszystkimi miejskimi udogodnieniami – hotelami, restauracjami, sklepami, studiami urody i kinami co sprawi, że twój pobyt tu będzie niezapomniany.

Gdzie znaleźć najlepszą wypożyczalnię samochodów a Sofii?

Bułgaria prezydencja
Bułgaria prezydencja

Sofia to największe miasto Bułgarii i jedno z najbardziej kompaktowych stolic europejskich. Odwiedza ją wielu turystów biznesowych a także tych udających się w stronę Morza Czarnego czy ośrodków narciarskich takich jak Bansko and Borovets niedaleko Blagoevgrad. Zarezerwujesz samochód w Sofii korzystając z panelu po lewej stronie naszego serwisu internetowego. W Sofii mamy biuro wypożyczalni obok lotniska międzynarodowego na Top Rent A Car oferuje także pomoc w wynajęciu apartamentu na Twój pobyt w Sofii.

Sofia w czasie ostatnich lat stała się często wybieranym celem podróży firmowych dużych korporacji i inwestorów i kosmopolityczną stolicą europejska. Na ulicach Sofii obok miejsc historycznych znajdziesz, modne centra handlowe, pięciogwiazdkowe hotele i jedne z najlepszych barów i klubów w kraju. Możesz odwiedzić te wszystkie miejsca korzystając z wynajętego samochodu. Sofia to także bardzo zielone miasto – z wieloma parkami w granicach miasta oraz stokami narciarskimii trasami pieszymi Góry Witosza zaraz za progiem.

Sofia jest atrakcyjnym celem podróży i miastem które ma dużo do zaoferowania – wystarczająco dużo by cię zająć na kilka dni lub dłużej. W czasie kilku ostatnich lat bardzo się rozwinęło i jeżeli planujesz je odwiedzić będziesz mógł cieszyć się modnymi międzynarodowymi butikami, hotelami i kasynami a także muzeami, galeriami sztuki, teatrami, restauracjami i klubami – znajdziesz tu wszystko. Najlepszym sposobem na odwiedzenie wszystkich tych miejsc jest wynajęcie samochodu. Możesz zobaczyć lokalizacją naszego biura w Sofii na mapie poniżej, lub szybko i łatwo dokonać rezerwacji na naszej stronie internetowej.

Możesz zobaczyć naszą lokalizację biura Sofia na mapie poniżej, lub można sprawdzić szybko i łatwo wypożyczyć samochód z naszego formularza rezerwacji on po lewej stronie naszej strony internetowej.

Wynajem samochodów Lotnisko w Sofii

Jeśli planujesz podróż Sofia, nie zapomnij, aby wynająć samochód. Skorzystaj z naszego formularza on-line na tej stronie. Top Rent król ma biuro przy 140 Mimi Balkanska Str, Sofia Airport, między zaciskiem 1 i 2 Zapewniamy bezpłatny transfer zi do terminalu.

Wynajem samochodów Lotnisko w Sofii
Top Rent A Car bezpłatny transfer i wypożyczyć samochód na lotnisku w Sofii