Podróżuj z wypożyczalnią samochodów - Warna

Warna – informacje ogólne

Warna
Warna

Warna to największe miasto na wybrzeżu Morza Czarnego. Jest położone w północno-wschodniej części Bułgarii(280 km od Płowdiw, 445 km od Sofiii 90 km odBurgas), zbudowane na ruinach starożytnego miasta - Odessy. Nawet jeśli Odessa jest najstarszym znanym na tym terenie miastem, istnieją historyczne i kulturowe dowody na to, że byli na tych terenach wcześniej inni mieszkańcy.

Nie zapominajmy, że najstarsze złoto na świecie zostało znalezione w Warnie. Miasto ma lotnisko z regularnymi połączeniami lotniczymi z Europą i wieloma letnimi połączeniami z Europą i Azją Wschodnią. Port morski jest głównie portem towarowym ale raz w miesiącu przypływają do niego luksusowe statki pasażerskie, które zatrzymują się w Warnie na dzień lub dwa. W mieście znajduje się wiele hoteli i apartamentów do wynajęcia, ponieważ wmieście mieszka i pracuje wielu studentów. Latem turyści mogą wynająć apartamenty jeśli nie są zainteresowani hotelami.

Warna z góry - wideo z drona

Wirtualny spacer w Warnie

Życie nocne i rozrywki

Warna
Warna

Warna jest letnią stolicą Bułgarii i w związku z tym życie nocne jest tu bogate – Warna oferuje bary, restauracje i dyskoteki z różnorodną muzyką. Niemal wszystkie letnie dyskoteki znajdują się przy jednej alei –długim deptaku ciągnącym się od portu, przez centrum do południowego kończą Warny, przystanku autobusowego Pochivka.
Wzdłuż tego deptaku znajduje się Park Nadmorski z licznymi dobrze utrzymanymi asfaltowymi alejami po których można jeździć na rowerze lub rolkach. Znajduje się w nim wiele polan na których można organizować pikniki, sportowcy mogą uprawiać sport a dzieci się bawić.

Miłośnicy bardziej ekscytujących sportów mogą spróbować windsurfingu przy nabrzeżu lub skoków na bungee na mościeAsparuhovo, które są dostępne codziennie w sezonie letnim, a poza nim w weekendy. W centrum Warny znajduje się basen miejski otwarty cały rok. Pałac Sportu należy do największych na Półwyspie Bałkańskim i oferuje liczne sporty i zajęcia dla młodzieży.

Co warto zobaczyć?

Warna
Warna

Zoo w Warnie jest położone w centrum Parku Nadmorskiego. Jest bardzo małe ale w jego centrum znajduje się staw, co sprawia, że jest to urocze miejsce do spacerowania i odpoczynku. Delfinarium również znajduje się w tym samym parku i oferuje pokazy dwa razy dziennie poza poniedziałkami. Zwróć uwagę na znaki, na których jest napisane "Dolfinarium". W parku znajduje się również akwarium z różnymi gatunkami oraz muzeum.

Poza miejscami w których można spotkać zwierzęta, Warna ma do zaoferowania miejsca w których można spotkać się z historią. Niedaleko akwarium znajduje się Muzeum Morskie przed którym stoi HSM “Drazki” - można go zwiedzić z przewodnikiem. Innym interesującym muzeum jest Muzeum Historii i Archeologii które często gości różne wystawy z całego świata i gdzie zakonserwowano najstarsze znalezione na świecie złoto. W Warnie znajduje się też muzeum lalek, położone w sąsiedztwie Teatru Lalek.

Warna
Warna

W całej Warnie znaleźć można pozostałości po Imperium Rzymskim, gównie w centralnej części, niedaleko Parku Nadmorskiego. Większość z nich jest ogrodzona ale dobrze zakonserwowane części łaźni rzymskiej mogą być zwiedzane jak zwykłe muzeum. W odległości tylko 3 km od miasta odwiedzający mogą podziwiać „Pobiti kamani” – kamienny las.

Naprzeciwko wejścia do resortu Druzhbaznajduje się Eko Park gdzie można urządzać grilla, grać w gry albo po prostu spacerować wokół niewielkiego stawu lub w ogrodzie różanym. Tutaj też znajduje się kilka rzymskich pozostałości.W Eko Parku odbywają się też coroczne zawody jeździeckie.

Festiwale

Warna
Warna
 • W kwietniu w Warnie odbywa się Festiwal Rękodzieła. Przyjeżdżając wystawcy z całej Bułgarii, sprzedają swoje dzieła lub zbierają zamówienia. Jest również Europejski Festiwal Muzyczny w czasie którego odbywają się koncerty muzyki klasycznej.
 • W maju odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Morze i wspomnienia”.
 • W czerwcu ma miejsce festiwal teatralny „Lato w Warnie”. Warna jest również dumnym organizatorem Opera Evxinograd Open AirFestival.
 • W lipcu co dwa lata odbywa się konkurs baletowy.
 • W sierpniu mają miejsce Międzynarodowy Festiwal Jazzowy i Międzynarodowy Festiwal Ludowy. Warna obchodzi również Tydzień Morza i pod koniec miesiąca zaczyna się Festiwal filmowy “Love isfolly”. Innym festiwalem jest mający miejsce co trzy lata “Sierpień w sztuce”, którego celem jest popularyzacja sztuki. Trzecia niedziela sierpnia to dzień marynarki wojennej z występami orkiestry wojskowej i możliwością zwiedzania okrętów.
 • Na początku listopada, również co trzy lata, odbywa się festiwal lalkowy „Złoty Delfin”.

Hotele, restauracje i sklepy w Warnie

Według Trip Advisor najlepszych hoteli w Warnie są:

 • Modus Hotel
 • Graffit Gallery Hotel
 • Grand Hotel London
 • Hi Hotel
 • Splendid Boutique

Najbardziej pożądane restauracje według Trip Advisor:

 • Di Wine Restaurant
 • Wine Cellar
 • Villa Marciana
 • Orient Turkish Restaurant
 • mOdus bistro
 • My Cafe by Ani Boland

Warna to miasto, które łączy w sobie unikalne architektonicznych i zabytków, piękne krajobrazy z wszystkich miejskich udogodnień - hotele, restauracje, sklepy, studia urody i kina, aby pobyt tam niezapomniany.

Gdzie znaleźć najlepszą wypożyczalnię samochodów w Warnie? 

Warna
Warna

Warna jest trzecim pod względem wielkości miastem Bułgarii, jest największym miastem na wybrzeżu i nadmorską stolicą kraju. Jest bardzo interesująca i zdecydowanie jest największą atrakcją regionu.

Wszystkie ciekawe miejsca w Warnie możesz odwiedzić wypożyczając samochód. Bardzo niedaleko siebie znajdują się: port miejski, baza marynarki i resort nadmorski. Warna ma tysiące lat historii, ogromny Park Nadmorski i złote, piaszczyste plaże.

Jeśli planujesz odwiedzić Warnę i jeszcze nie zarezerwowałeś samochodu, możesz to zrobić na naszej stronie internetowej, korzystając z panelu po lewej stronie naszego serwisu. Mamy też w Warnie biuro Top Rent A Car na Bulwarze TsarOsvoboditel 17, które oferuje także pomoc w znalezieniu zakwaterowania.

Warna jest dynamicznym i szybko rosnącym miastem, które doświadczyło gwałtownego rozwoju jeśli chodzi o budownictwo mieszkaniowe. Miasto jest znane z dużego kompleksu łaźni rzymskich, muzeum archeologicznego, wydarzeń kulturalnych i sceny klubowej. Odbywa się tu wiele festiwali, można odwiedzić galerie sztuki, delfinarium, muzeum morskie. Najlepszym sposobem na zwiedzenie okolicy jest wypożyczenie samochodu. Lokalizację naszego biura w Warnie znajdziesz na poniższej mapie, możesz tez skorzystać z łatwej w obsłudze wyszukiwarki na naszej stronie internetowej.

Podróżuj z wypożyczalnią samochodów - Warna
Clio IV from Top Rent A Car