Gdzie naładować wypożyczony samochód elektryczny?

Znajdź szybko i łatwo stację ładującą

Infrastruktura ze stacjami ładowania samochodów elektrycznych w Bułgarii wciąż rośnie. Planowanie podróży staje się coraz łatwiejsze. Nie musisz już martwić się o odległość, którą musisz pokonać wypożyczonym samochodem elektrycznym.
Zalecamy korzystanie z aplikacji PlugShare, aby szybko znaleźć mapę najbliższą Twojej lokalizacji. W aplikacji tej masz możliwość wyszukania stacji ładowania według typu złącza, według mocy, a także sprawdzenia, czy wybrana przez Ciebie stacja jest bezpłatna, czy też za ładowanie trzeba zapłacić. Zwróć uwagę, że niektóre stacje mają godziny otwarcia, w których można z nich korzystać.

Prosimy pamiętać, że Top Rent A Car nie ponosi odpowiedzialności za aktualność lokalizacji, jak również za stan i sprawność stacji ładowania. Klient ponosi pełną odpowiedzialność za naładowanie wynajętego przez siebie samochodu.


W przypadku różnych modeli samochodów elektrycznych ładowanie może trwać w różnym czasie. Zależy to głównie od mocy stacji i rodzaju podłączenia. Tu znajdziesz informacje o rodzajach adapterów i kabli, w jakie wyposażony jest każdy wynajmowany przez nas samochód elektryczny.


Rodzaje stacji ładowania

Zwyczajne gniazdo typu Schuko
Ładowanie odbywa się za pomocą standardowych gniazd domowych, przy czym można korzystać z kabla zasilającego i sprzętu dostarczanego z większością samochodów elektrycznych. Jako zaletę można wskazać wygodę z tego, że możesz po prostu zaparkować wypożyczony samochód elektryczny w domu i naładować go ze swego domowego gniazdka. Wadą jest powolne ładowanie baterii. Maksymalna moc ładowania wynosi 2,8 kW, co oznacza, że samochód elektryczny z baterią o mocy 50 kWh ładowałby się w około 18 godzin.
Schuko

Stacja powolnego ładowania typu AC 22kW
Stacje powolnego ładowania są o maksymalnej mocy 22kW, to jednak nie oznacza, że każdy samochód elektryczny ładuje się tą maksymalną mocą. To ograniczenie jest ściśle indywidualne dla danego modelu. Samochód z baterią 50 kWh, która podtrzymuje tę moc, ładuje się w około 3 godziny. Ładowanie odbywa się za pomocą najpopularniejszego kabla do samochodów elektrycznych Typu 2 do Typu 2.
Typu 2

Stacja szybkiego ładowania typu DC
Za stację szybkiego ładowania uważana jest każda stacja o mocy powyżej 50 kW. Ile czasu zajmie naładowanie samochodu na takiej ładowarce, zależy od ograniczeń danego modelu. Szybkie ładowanie prądem stałym może naładować samochód elektryczny do 80% w 30-60 minut, po 80% prędkość ładowania stopniowo spada. Do tego typu ładowania wykorzystywany jest kabel ładowarki, a w przypadku samochodów Tesli montowany jest specjalny adapter typu CHAdeMO.
CHAdeMO
CCS

Jak naładować wypożyczony samochód elektryczny?