Często Zadawane Pytania

Przed rezerwacją

Można przeczytać, jakie są nasze warunki korzystając z tego linku.
Posiadamy biura w całej Bułgarii: Lotnisko Sofia, Lotnisko Warna, Lotnisko Burgas (biura znajdują się w halach przylotów na terminalach). Top Rent A Car posiada również biura w kluczowych lokalizacjach w miastach Sofia, Płowdiw, Warna i Burgas, a także biura sezonowe w Słonecznym Brzegu, Złotych Piaskach, Obzorze i Sozopolu. Pełne informacje o naszych biurach znajdują się w dziale Kontakty.
Biura miejskie firmy pracują w godzinach 08:30-18:30, bez dnia wolnego, a na lotniskach w godzinach 08:30-19:00. Biuro na lotnisku w Sofii jest otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Tutaj możesz zobaczyć godziny pracy wybranego biura. Biuro lotniska może obsługiwać klientów 24/7.
W przypadku rezerwacji dla miast Warna, Burgas, Płowdiw w przedziale czasowym od 19:01 do 08:29 oraz dla miasta Sofia w przedziale czasowym od 21:01 do 08:29 cena obejmuje „Late service fee” (obsługa poza godzinami pracy).
Należy pamiętać, że jeśli podczas wstępnej rezerwacji godziny odbioru i/lub zwrotu samochodu różnią się od podanych powyżej zakresów, a następnie godziny te zostaną zmienione i mieszczą się w powyższych przedziałach, zostanie naliczona dodatkowa „Opłata za późną obsługę" zostanie obciążony od 24 euro z VAT za każdy odbiór i/lub zwrot samochodu.
Top Rent A Car oferuje dostawy do dowolnego hotelu lub adresu w Bułgarii, po wcześniejszym uzgodnieniu i za dodatkową opłatą. Może obowiązywać opłata za dostawę, która jest obliczana automatycznie podczas procesu rezerwacji.
Zwrot do biura innego niż to, w którym wypożyczyłeś samochód, nazywa się „wynajemem w jedną stronę”. W zależności od odległości zostaniesz obciążony dodatkową opłatą, która jest automatycznie naliczana podczas procesu rezerwacji. Przeczytaj nasze warunków wynajmu, aby uzyskać więcej informacji.
Jeśli wybierzesz lokalizację wynajmu/zwrotu inną niż biuro Top Rent A Car, zostaniesz obciążony opłatą za dostawę, która jest obliczana automatycznie podczas procesu rezerwacji.
Top Rent A Car oferuje możliwość zwiedzania sąsiednich krajów wynajętym samochodem po wcześniejszym zapytaniu i zatwierdzeniu dla krajów sąsiadujących z Bułgarią (Grecja, Macedonia, Serbia, Rumunia i europejska część Turcji + Stambuł). Pobierana jest opłata administracyjna w zależności od klasy wynajmowanego samochodu. Wskazana opłata administracyjna dotyczy wizyty w jednym z wymienionych krajów. Za każdą kolejną imprezę klient płaci dodatkową opłatę w wysokości 50% opłaty za pierwszą imprezę. Kaucja jest podwojona. Po zatwierdzeniu należy przesłać dane paszportu/dowodu osobistego i prawa jazdy co najmniej 3 dni robocze przed rozpoczęciem wynajmu. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tutaj.
Minimalny wiek to 21 lat, kierowca musi posiadać prawo jazdy od co najmniej 1 roku. Najemcy w wieku od 21 do 23 lat płacą opłatę „Młody kierowca” i podwójną kaucję. Mogą obowiązywać ograniczenia. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tutaj
Wypożyczony samochód nie ma ograniczeń dotyczących przebiegu.
Pojazd jest dostarczany z pełnym bakiem i musi zostać zwrócony z pełnym bakiem. Przy zwrocie z brakującym paliwem klient płaci za brakujące paliwo oraz opłatę administracyjną, chyba że obowiązuje z góry opłata „Paliwo przedpłacone” (więcej informacji tutaj). Zalecamy korzystanie głównie ze stacji benzynowych uznanych sieci, takich jak OMV, Shell, Petrol i LUKOIL.
Dokonując rezerwacji za pośrednictwem naszej strony, możesz wybrać jedną z 2 opcji: przedpłata częściowa lub pełna. Gwarantujemy rezerwację wybranego samochodu tylko po dokonaniu przedpłaty. Jeśli nie wpłacisz zaliczki, nie masz gwarancji, że samochód, który chcesz.
Wynajmując samochód należy wpłacić kaucję kartą kredytową lub debetową (Visa lub MasterCard) wydaną na nazwisko kierowcy. Kwota depozytu nie jest pobierana z Twojego konta, jest tylko blokowana! Po zakończeniu najmu jest odblokowany. Kaucja waha się między 200-2000 € w zależności od klasy. Karta kredytowa jest wymagana tylko w przypadku naszych luksusowych samochodów, a także przy zakupie Premium Protection.
W cenę wliczona jest winieta - opłata za przejazd na terytorium Republiki Bułgarii. W przypadku wezwania do wyjazdu za granicę wszystkie opłaty za przejazd pokrywa klient.
Możliwa jest jazda z prawem jazdy wydanym w innym kraju. Musisz posiadać ważne dokumenty tożsamości: paszport/dowód osobisty i prawo jazdy. W przypadku, gdy klient dostarcza prawo jazdy, które NIE zostało wydane przez państwo członkowskie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) lub Konfederację Szwajcarską, musi przedstawić międzynarodowe prawo jazdy lub zalegalizowane tłumaczenie oryginalnego prawa jazdy (oryginał prawa jazdy należy zawsze podać). Na tej stronie można ubiegać się o międzynarodowe prawo jazdy i je uzyskać online.
Pojazdy Top Rent A Car przystosowane są do jazdy w warunkach zimowych. Przy rezerwacji bezpośrednio na stronie Top Rent A Car lub w biurze firmy nie ma opłaty za sprzęt zimowy. Tylko łańcuchy śniegowe są dodatkowo płatne.

Proces rezerwacji

Stali klienci Top Rent A Car otrzymują dodatkową zniżkę na podstawie liczby dokonanych rezerwacji. Rabat jest dodatkiem do rabatu internetowego. Przeczytaj więcej informacji o naszym programie MyTop na tej stronie.
Możesz dokonać rezerwacji pod naszym krajowym numerem telefonu +395 700 89 050 / +359 890 170 170.
Zalecamy rezerwację co najmniej 7 dni przed terminem wynajmu. Jeśli chcą Państwo dokonać rezerwacji od dzisiaj na jutro (za mniej niż 24 godziny) prosimy o kontakt pod numerem +359 700 89 050 / +359 890 170 170.
Kod promocyjny umożliwia dodatkową zniżkę na cenę wynajmowanego samochodu w określonych okresach. Po wpisaniu go w polu kodu promocyjnego automatycznie nalicza się zniżka na cenę wynajmu samochodu.
Śledź aktualne kampanie z kodami promocyjnymi na naszej facebook stronie, blogu i poprzez zapisanie się za nasz e-mail biuletyn.
Większość samochodów dostępnych na naszej stronie ma gwarancję konkretnej marki, modelu i roku produkcji. W przypadkach, gdy dany samochód nie jest objęty gwarancją, oferujemy podobne samochody w tej samej klasie. Oznacza to, że klasa oferuje kilka samochodów różnych modeli i marek, ale o tych samych parametrach (liczba drzwi, skrzynia biegów itp.).
Ubezpieczenie polisy OC. Ubezpieczenie CDW i TP jest również zawarte w standardzie. Przeczytaj więcej o ubezpieczeniu na naszej stronie z warunkami wynajmu.
Różnica zależy od wagi i wieku dzieci (9-18 kg, 15-36 kg). Możesz zobaczyć zdjęcia różnych miejsc w kroku 3 procesu rezerwacji.
Za każdego dodatkowego kierowcę obowiązuje opłata. Zabrania się kierowania samochodem przez osoby niewymienione w umowie najmu.
Podczas procesu rezerwacji możesz zaznaczyć, że chcesz odwiedzić inny kraj, określając w uwagach, który kraj. Wymagane są następujące dokumenty: dane paszportu/dowodu osobistego oraz prawo jazdy, nie później niż 1 dzień roboczy przed rozpoczęciem wynajmu. Dokumenty można przesłać e-mailem. Dokumenty te są niezbędne do przygotowania pełnomocnictwa lub zielonej karty na wyjazd za granicę. Pobierana jest jednorazowa opłata administracyjna w zależności od klasy wynajmowanego samochodu. Wymagany jest podwójny depozyt.
Metody płatności to: karta kredytowa lub debetowa, przelew bankowy i PayPal.
Strona jest chroniona certyfikatem Web Server. Transakcje w witrynie są chronione do 256-bitowego szyfrowania Secure Sockets Layer.
Strona jest chroniona certyfikatem Web Server. Transakcje w witrynie są chronione do 256-bitowego szyfrowania Secure Sockets Layer.

Po zrobieniu rezerwacji

Automatycznie otrzymasz wiadomość e-mail na podany adres e-mail oraz hasło do konta MyTop. W ciągu 24 godzin od wysłania rezerwacji otrzymasz list potwierdzający z linkiem do kuponu.
Tak, możesz poprosić o fakturę z wyprzedzeniem, pisząc na nasz adres e-mail lub dzwoniąc do Call Center. Również przy wynajmie samochodu i opłaceniu należności w naszym biurze istnieje możliwość wystawienia faktury VAT na miejscu. Faktury wystawiane są osobom fizycznym i prawnym maksymalnie w ciągu 5 dni po dokonaniu płatności iw tym samym miesiącu, w którym dokonano płatności.
Po potwierdzeniu rezerwacji wyślemy wiadomość e-mail na podany adres e-mail z potwierdzeniem i linkiem do kuponu. Możesz również uzyskać do niego dostęp z osobistego konta MyTop.
Zaleca się przedstawienie wydrukowanego vouchera na rezerwację wynajmu samochodu lub transferu. Dla Twojej wygody udostępniamy również możliwość pobrania vouchera w formacie .pdf i przedstawienia go bezpośrednio ze swojego smartfona lub tabletu.
Twoje konto osobiste umożliwia wnioskowanie o zmiany w rezerwacji. Zaloguj się do MyTop i skorzystaj z menu Zmień. Jeśli zmienisz rezerwację na mniej niż 72 godziny przed rozpoczęciem wynajmu, mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty w zależności od zmian.
Terminy również mogą ulec zmianie, ale wskazane jest, aby nie robić tego na ostatnią chwilę, abyście mogli liczyć na terminową reakcję z naszej strony.
Nasze biuro w Terminalu 2, hala przylotów jest otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i obsługuje tylko klientów przylatujących samolotem. Jeśli wylądujesz na Terminalu 1, będziemy czekać na Ciebie w hali przylotów z tabliczką z logo naszej firmy, po czym zostaniesz bezpłatnie przeniesiony do naszego biura centralnego na lotnisku w Sofii naszym markowym autobusem wahadłowym w celu wypełnienia formularza podpisać umowę i odebrać samochód.
Tak, ale potwierdzoną rezerwację można anulować/zmienić do 72 godzin przed rozpoczęciem okresu najmu, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. W przypadku anulowania/zmiany rezerwacji na mniej niż 72 godziny przed rozpoczęciem okresu najmu, klient jest winien karę w wysokości 15% wartości rezerwacji, ale nie mniej niż jedną dobę wynajmu, a także wartość opłaty za dostawę za anulowanie/zmiany rezerwacji, jeżeli jest to mniej niż 24 godziny przed rozpoczęciem okresu najmu. Usługi dodatkowe objęte rezerwacją nie są wliczane do kary.
Nasi pracownicy monitorują rozkłady lotów, ale o zmianie należy nas wcześniej poinformować.

Przy odbiorze samochodu.

Wymagane dokumenty to: ważne prawo jazdy, paszport lub dowód osobisty, fizyczna karta debetowa/kredytowa (Visa lub Mastercard) do wpłaty na nazwisko kierowcy, a także kod PIN.
Wypełnisz umowę najmu i otrzymasz jej kopię. Jesteś zobowiązany do zapłaty pełnego czynszu i dodatków, jeśli takie występują. Zaleca się dodanie do rezerwacji opłaty Top Protection - „Zwolnienie z odpowiedzialności” lub opłaty Premium Protection, aby mieć spokój przez cały okres wynajmu. Pełną przedpłatę można również uiścić przed rozpoczęciem wynajmu. Kaucja zostanie autoryzowana z Twojej karty debetowej/kredytowej (odblokowana po zakończeniu wynajmu). Pojazd zostanie sprawdzony pod kątem uszkodzeń. Jeżeli pojawią się rysy lub inne uszkodzenia, zostaną one odnotowane w Protokole Zdawczo-Odbiorczym przy wydaniu samochodu.
Kaucja to określona kwota pieniędzy, która jest zatrzymywana przy wynajmie samochodu. Pieniądze pozostają zablokowane na Twojej karcie do końca okresu najmu, służąc jako kaucja na pokrycie kosztów napraw w przypadku uszkodzenia lub wypadku samochodu. Jeśli wszystko jest w porządku z samochodem i zostanie zwrócony w takim stanie, w jakim był wypożyczony, kwota kaucji zostaje odblokowana w pełnej wysokości. Nie dotyczy zwrotu pojazdu z brakiem paliwa/energii elektrycznej, opóźnieniem, brudnym autem itp. W przypadku wykupionej opłaty "Zwolnienie od odpowiedzialności" - Top Protection lub Premium Protection oraz okazanie protokołu lub zaświadczenia o zdarzeniu oraz połączenie z naszym krajowym numerem +359 700 890 050, Twój depozyt zostanie zwrócony w całości, jeśli spełnisz ogólne warunki naszej umowy.
Jeśli klient spóźni się ze zwrotem pojazdu, zostanie obciążony opłatą. W przypadku zwłoki w zwrocie samochodu po wygaśnięciu umowy najmu, klient jest obciążany w następujący sposób: do 1 godziny – 1/2 dnia najmu; od 1 do 4 godzin – jeden dzień wynajmu; od 4 do 24 godzin - 2 dni wynajmu, powyżej 24 godzin - każdy kolejny dzień w podwójnej kwocie.
Nie, w pojeździe obowiązuje całkowity zakaz palenia. W przypadku wykrycia palenia obowiązuje opłata.
Przewóz zwierząt w samochodzie jest dozwolony tylko w specjalnie do tego celu zaprojektowanych klatkach.

W czasie wynajmu

Przy wynajmie samochodu Najemca zobowiązany jest do pozostawienia kaucji wraz z kartą debetową lub kredytową (Visa lub Mastercard) wydaną na jego nazwisko. Karta bankowa musi być ważna co najmniej do końca wynajmu. Kaucja jest ważna przez 25 dni od rozpoczęcia wynajmu. W przypadku wynajmu dłuższego niż 25 dni, Klient musi zgłosić się do najbliższego biura firmy przed upływem 25 dnia w celu pozostawienia nowej kaucji za samochód lub wniesienia nowej kaucji poprzez link podany przez Wynajmującego.
W razie wypadku należy zadzwonić pod numer kontaktowy podany w umowie najmu, a także pod numer 112, aby powiadomić odpowiednie organy (Policję).
Wymiany opon dokonuje klient.
Za uszkodzenia opon, kołpaków i szyb może zostać naliczona dodatkowa opłata. Jeśli opłaciłeś ubezpieczenie „Top Protection”, Twoja odpowiedzialność będzie ograniczona. Jeśli masz „Premium Protection”, nie zostaniesz obciążony dodatkową opłatą. Ubezpieczenia zawierane są za dodatkową opłatą na życzenie klienta.
Musisz wcześniej poinformować nas o chęci przedłużenia najmu. Płatność za przedłużenie następuje w całości w ciągu 24 godzin od dokonania przedłużenia, nie później jednak niż do czasu wygaśnięcia pierwotnej umowy. W przypadku braku możliwości przedłużenia leasingu danego samochodu, ze względu na jego zawarcie w nowej umowie najmu, zaproponujemy Państwu alternatywę.
W przypadku wynajmu dłuższego niż 25 dni, Klient musi zgłosić się do najbliższego biura firmy przed upływem 25 dnia w celu pozostawienia nowej kaucji za samochód lub wniesienia nowej kaucji poprzez link podany przez Wynajmującego.
Przy wynajmie samochodu z pełnomocnictwem do wyjazdu za granicę na dłużej niż 25 dni klient zobowiązany jest ponownie uiścić opłatę za pełnomocnictwo w całości oraz uzyskać nowe dokumenty na wyjazd za granicę.
Cena za cały wynajem jest przeliczana od nowa, przy czym wartość za wykorzystane dni przy zapłaconej dziennej cenie wynajmu samochodu jest powiększona o 20% za faktycznie wykorzystany okres i naliczana jest opłata za 3 dni wynajmu, ale nie więcej niż cena najmu za pierwotnie uzgodniony okres.
Należy to niezwłocznie zgłosić. Opłaty za zagubione dokumenty i zgubione klucze znajdziesz w oficjalnym cenniku firmy tutaj.

Przy zwrocie samochodu.

Jest to możliwe tylko za wyraźną zgodą obu stron. Polityka firmy wymaga, aby po zwrocie pojazdu sprawdzić go pod kątem uszkodzeń i braku paliwa. Brak kluczy lub dokumentów podlega dodatkowej opłacie.
Samochód musi być zwrócony z czystym wnętrzem i najlepiej umytym z zewnątrz. Za brudne wnętrze, piasek w komorze i bagażniku, plamy na tapicerce zostanie naliczona opłata.

Po zakończeniu okresu najmu

W dniu odbioru samochodu kwota kaucji jest blokowana /autoryzowana/ na Twojej karcie debetowej/kredytowej, a następnie zostaje odblokowana /anulowanie autoryzacji/ po sprawdzeniu samochodu przy zwrocie.
Po otrzymaniu zawiadomienia o anulowaniu autoryzacji, Top Rent A Car nie ma prawa do kwoty. W przypadku jakichkolwiek pytań należy skontaktować się z bankiem obsługującym.
W takim przypadku, jeśli w okresie najmu stwierdzono naruszenie przepisów ruchu drogowego, a my otrzymaliśmy bilet elektroniczny, otrzymają Państwo wiadomość e-mail od Top Rent A Car ze szczegółowym wyjaśnieniem kroków, jakie należy podjąć, aby zapłacić za bilet za naruszenie. Za przetwarzanie dokumentów pobierana jest opłata administracyjna.

Po zakończeniu okresu najmu

Rezerwując samochód przez Internet, otrzymujesz nazwę użytkownika i hasło na podany adres e-mail, który jest powiązany z Twoim kontem osobistym (MyTop). Tutaj możesz utworzyć swoje konto.
My Top pozwala na:
1. Zbieranie osobistej zniżki za każdą następną rezerwację,
2. Przeglądanie swoich rezerwacji,
3. Przeglądanie i drukowanie swojego vouchera,
4. Wprowadzanie zmian w swoich rezerwacjach,
5. Wprowadzenie swoich danych w Top Xpress w celu skrócenia czasu na wypełnianie dokumentów przy wypożyczaniu samochodu (procedura wynajmu się skraca do 15 min.)
W ciągu 1 dnia roboczego po dokonaniu rezerwacji otrzymasz potwierdzenie z Działu Rezerwacji, a status rezerwacji na Twoim koncie zmieni się z Oczekująca na Potwierdzona. Następnie będziesz mógł zobaczyć i wydrukować swój kupon.
Voucher rezerwacyjny zawiera pełne informacje o zarezerwowanych usługach. Każdy voucher posiada numer seryjny oraz dane klienta.
1. Należy wejść w My Top swojego profilu,
2. Wybrać rezerwację, którą chcecie zmienić i nacisnąć klawisz „Zmiany”,
3. Należy opisać zmiany w polu do komentarza,
4. Nacisnąć klawisz „Wyślij”. Do 24 godzin przyjdzie odpowiedź po e-mail.
1. Należy wejść w My Top swojego profilu, 2. Wybrać rezerwację, którą chcecie anulować i nacisnąć klawisz „Anulowanie”, 3. Należy opisać przyczynę anulowania w polu do komentarzy, 4. Nacisnąć klawisz „Wyślij”.
1. Należy wejść w My Top swojego profilu,
2. Wybrać „Ustawienia”
3. Wypełnić pola „Obecne hasło”, „Nowe hasło” i „Powtórz”.
4. Nacisnąć klawisz „Zapchowaj”.
Zniżka na kod promocyjny jest obliczana niezależnie od Twojej osobistej zniżki dla stałych klientów MyTop oraz zniżki online na stronie. Tym samym skumulowana zniżka może osiągnąć 40%!
Jeśli zauważysz rozbieżność między liczbą rezerwacji widoczną w Twoim profilu a faktyczną liczbą dokonanych rezerwacji, skontaktuj się z nami.