Ford Ka


Krótki opis

Ford Ka jest najmniejszym samochodem w naszej flocie. Jego rozmiar sprawia, że jest często wybierany w przypadku 1-2 pasażerów, zazwyczaj na jazdę po mieście. Prowadzi się średnio. Wyjątkowo łatwy w parkowaniu na małych przestrzeniach.

Ford Ka

Opinia eksperta z Top Rent A Car

Ten samochód oszczędzi Ci kłopotów na tłocznych ulicach dużych miast. Jest sztywny ale komfortowy. Samochód ma wszystkie podstawowe udogodnienia, takie jak elektrycznie otwierane okna i wspomaganie kierownicy. Nasze wszystkie Fordy Ka są wyposażone w klimatyzację. Mimo niewielkiego silnika 1300cc i niewielkich rozmiarów samochód ten charakteryzuje się średnim zużyciem paliwa 7l/100km. W mieście zużycie to 8,6l/100km, czyli więcej niż w przypadku wszystkich innych samochodów w klasie ekonomicznej.

Jak można się spodziewać, ma bardzo mały bagażnik i trzeba o tym pamiętać. Dobra alternatywa samochód jest Renault Clio Campus.

Ogólnie: Według nas, Ford Ka jest dobrym wyborem jeżeli podróżujesz sam i nie planujesz podróży poza dużymi miastami. Łatwo się go prowadzi po ciasnych ulicach i pozwala zaoszczędzić czasu na szukaniu miejsca parkingowego w czasie zwiedzania miasta czy przy plaży z kilkoma miejscami parkingowymi.  Samochód dobrze sie sprawdza na krótkich dystansach. Największą zaletą jest cena.

Dane techniczne

MarceFordMaksymalna pojemność bagażnika724 l
ModelKaPojemność silnika1299 ccm
Modification1,3 i (60 Hp)Liczba cylindrów4
Liczba drzwi5Rodzaje paliwА-95
HP60 hpPrzekładni zębatych5
Prędkość maksymalna155 km/hUkład kierowniczyHydrobooster
Przyspieszeni 0-100 km/h15,4 secZużycie paliwa - średnie po mieście8,6 l/100 km
Pojemność zbiornika paliwa42 lZużycie paliwa - średnie w trasie5,5 l/100 km
Typ nadwoziHatchbackZużycie paliwa - połączono7,0 l/100 km
Siedzenia5Rozmiar opon155/70 R13

Zdjęcia samochodu

Podobne samochody