Przekraczanie granicy:

Wyjście border: Granice krzyżowe są dopuszczone do Turcji, Grecji, Rumunii, Macedonii, Serbii na zamówienie. Nie ma dodatkowych opłat administracyjnych i zgody stosuje się: 50 euro dla pojazdów Gospodarka (EDMR, EWMR), 60 euro dla kompaktowych, osiedli, pojazdów pośrednich i minivanów (EDAR, CFMR, IWMR, IDMR) i 80 euro dla wszystkich innych pojazdów (IDAR, IWAR, FWMR, FDAR, IVMR, FVMR, IFAR, FFAR, LDAR). Wspomniana opłata wynosi tylko 1 kraju. Dla każdego dodatkowego kraju opłata wzrasta o 50%. Wynajmujący powinien dostarczyć nam kopię swojego prawa jazdy i dowodu osobistego przez e-mail, co najmniej 3 dni przed przyjazdem. Wymagana kaucja jest podwójna.

Klasa samochodu
Kod SIPP
Opłaty
administracyjnej
Depozyt
za pomocą karty kredytowej
Wpłata
gotówkowa
EDMR, EWMR 50 € 300 € 600 €
EDAR, CFMR, IWMR, IDMR 60 € 400 € 800 €
IDAR, IWAR, FWMR, FDAR, IVMR, FVMR, IFAR 80 € 600 € 1200 €
FFAR, LDAR 80 € 1600 € jedynie kartą kredytową nie dotyczy

Czynsze poza Bułgarii do krajów: Albanii, Bośni i Hercegowinie, Kosowie i Czarnogórze, dostępne na życzenie i akceptacji dla następujących klas są:

Klasa samochodu
Kod SIPP
Opłaty
administracyjnej
Depozyt
za pomocą karty kredytowej
Wpłata
gotówkowa
EDMR, EWMR, EDAR 200 € 2000 € nie dotyczy


Po potwierdzeniu z góry Rent A Car, Najemca zobowiązany jest do wysłania co najmniej 3 dni robocze przed rozpoczęciem najmu skanowanego czytelną kopię prawa jazdy i paszportu, który wydał niezbędne dokumenty. Nie może podlegać ograniczeniom.

Kody Informacje SIPP można znaleźć TUTAJ.