Samochód elektryczny na wynajem

Samochody elektryczne to przyszłość – coraz więcej właścicieli samochodów wybiera ten cichy i przyjazny dla środowiska środek transportu. Dlatego uzupełniliśmy naszą flotę kilkoma modelami elektrycznymi. Są to m. in. rewolucyjny VW ID.3 oraz zniewalający Peugeot e-208.

Dlaczego warto wynajmować samochód elektryczny od Top Rent A Car?


Bezpłatne parkowanie

Samochody elektryczne parkują swobodnie i bezpłatnie w niebieskiej i zielonej strefie parkowania. Nie musisz już jeździć wokół tracąc czasu na poszukiwanie miejsca postojowego w centrum.

Bardziej opłacalne przemieszczanie się

Niższe koszty paliwa albo nawet zredukowanie ich do zera. W przypadku dobrego planowania i organizacji czasu, możesz ładować tylko na bezpłatnych stacjach w kraju.

Przyjemność z jazdy

Cichy silnik w połączeniu z najnowszymi technologiami zastosowanymi przy tworzeniu wnętrza sprawia, że ​​jazda samochodem elektrycznym jest niezwykle przyjemna i eliminuje zmęczenie podczas długiej podróży.


Oferowane przez nas modele samochodów elektrycznych:

Citroen Ami - electric city vehicle MCAE

Dacia Spring + NAVI 27 kWh EDAE

Peugeot e-208 + NAVI 45 kWh HDAE

OPEL Mokka-e 50 kWh DDAE

VW ID.3 + NAVI 58 kWh CDAE

Czas spróbować!

Oszczędzaj pieniądze wynajmując samochód elektryczny od Top Rent A Car

Rezerwując samochód, łatwo osiągniesz minimalizację kosztów. W razie dobrego zaplanowania swojej trasy, możesz korzystać tylko z bezpłatnych stacji ładowania, nie płacąc w ogóle za prąd. Wynajmując samochód elektryczny, otrzymujesz prawo do bezpłatnego parkowania w zielonej i niebieskiej strefie parkowania we wszystkich większych miastach Bułgarii, co sprawia, że koszty wynajmu są jeszcze niższe.
Rozważmy jako przykład wyjazd z Sofii do Warny na tygodniowy urlop. W tabeli porównamy koszty podróży całkowicie elektrycznym VW ID.3 oraz nowym VW T-Roc 2021 z silnikiem benzynowym.


  VW ID.3 Pro 58 kWh VW T-Roc
Koszt wynajmu samochodu na 7 dni
210 €
210 €
Koszty paliwa
0 €
80 €
Koszty parkowania
0 €
70 €
Razem:
210 €
360 €
Różnica w kosztach za tydzień jest bardzo duża - do 150 € lub około 20 € dziennie.

W razie konieczności naładowania na płatnych stacjach, masz możliwość skorzystania z kart klienta do szybkiej i łatwej płatności, które zapewniamy przy każdym wypożyczeniu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące samochodu elektrycznego

Dotyczące ładowania
Niektóre stacje zaopatrzone są w kabel, którym można ładować bezpośrednio. W przypadku braku kabla, w bagażniku Twojego samochodu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.
Możesz naładować prawie wszędzie. Wynajęty samochód możesz naładować w ponad 200 stacjach ładowania zlokalizowanych na terenie całej Bułgarii. Użyj tej mapy ładowarek, aby znaleźć najbliższą stację. Infrastruktura publicznych stacji ładowania ciągle się rozrasta.

Dostarczymy karty dla dwóch z płatnych sieci ładowania. Zostaniesz obciążony opłatą za zużytą energię elektryczną pod koniec wynajmu. Za 10€ dziennie możesz wypożyczyć u nas przenośną ładowarkę, dzięki której będziesz mógł ładować z gniazda trójfazowego.
W bagażniku każdego wynajętego od nas samochodu elektrycznego znajdziesz kable do ładowania. Aby naładować z AC, podłącz kabel typu 2 do stacji i do samochodu. Stacje ładowania DC posiadają własne kable, które należy podłączyć do samochodu elektrycznego. Postępuj zgodnie z instrukcjami umieszczonymi na ładowarce i poczekaj na wymagany czas. Więcej informacji o rodzajach stacji ładowania można znaleźć tutaj.
Tak, są. Aplikacja PlugShare dostarcza informacje o wszystkich bezpłatnych stacjach ładowania i ich lokalizacji. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Dzieje się tak, aby na dłuższą metę chronić baterii samochodu.
Ładowanie każdego samochodu elektrycznego zajmuje różną ilość czasu, w zależności od ładowarki, pojemności baterii, temperatury zewnętrznej itd. W zakładce każdego oferowanego przez nas samochodu elektrycznego znajdziesz szczegółowe informacje o nim. Weźmiemy na przykład elektryczny VW ID.3 - jego wewnętrzna ładowarka jest o mocy 11kW, w razie ładowania z AC - stacja powolnego ładowania, naładowanie od 0 do 100% zajmie około 5 godzin, ponieważ pojemności jego baterii wynosi 58kWh. Na stacji szybkiego ładowania DC samochód ten można naładować w około 1 godzinę.
Każdy oferowany przez nas samochód elektryczny posiada baterię o różnej pojemności. Wyliczenie kosztów ładowania jest łatwe, gdy poznasz pojemność akumulatora (mierzoną w kWh). Przyjmując, że w Bułgarii 1 kWh kosztuje średnio około 0,20 BGN z VAT, a bateria Tesli Modelu S jest 75 kWh, pełne naładowanie baterii będzie kosztować 15 BGN. Imponujące jest to, że za te 15 BGN możesz przejechać do 450 km (zgodnie z WLTP), w zależności od Twojego stylu jazdy, i w żadnym momencie jazdy nie zatrujesz środowiska szkodliwymi emisjami. Brzmi nieźle, prawda?

Płatność jest zazwyczaj łatwa i odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej, karty charge lub karty debetowej/kredytowej. Jeśli zdecydujesz się na ładowanie wynajętego samochodu w domu, zapłacisz za to w następnym rachunku za prąd.
Tutaj znajdziesz mapę ze stacjami ładowania.
Tak, ładowanie przy wilgotnej pogodzie jest bezpieczne - publiczne stacje ładowania są zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi.
Podczas ładowania w miejscach publicznych zdarza się to rzadko. Zazwyczaj kabel zablokowany jest zarówno w stacji ładującej, jak i w samochodzie elektrycznym i tylko Ty możesz go odblokować i odłączyć. Po zakończeniu sesji ładowania niektóre stacje odblokowują kabel, więc w takiej sytuacji inna osoba może go wydostać ze stacji. Zdarzają się też przypadki wandalizmu, jest to częścią życia miejskiego.
Tak, możesz ładować samochód elektryczny, gdy pada, ale musisz upewnić się, że przy podłączeniu kabla do stacji nie ma wody we wtyczce kabla, ani w gnieździe stacji. Używaj tylko stacji odpowiednich do użytku na zewnątrz. Po upewnieniu się, że wtyczka jest sucha, możesz podłączyć kabel do stacji. Należy jednak unikać ładowania podczas ulewnego deszczu lub burzy. Ładowanie w czasie opadów śniegu zazwyczaj jest bezpieczne, ale przed podłączeniem też warto upewnić się, że wtyczka kabla jest sucha.
Decydując się na ładowanie na płatnej stacji, do szybkiej i łatwej płatności możesz skorzystać z kart, które otrzymasz od nas wraz z dokumentami samochodu. Karty te są przeznaczone dla najpopularniejszych stacji ładowania w Bułgarii - Fines Charging i Eldrive. Ładowanie na stacjach tych jest płatne, na koniec wypożyczenia otrzymasz szczegółowe informacje o energii zużytej przez Ciebie na stacjach tych i zostaniesz za nią obciążony. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Przy odbiorze samochodu poziom naładowania będzie co najmniej 80%.
Samochód musi zostać zwrócony naładowany do poziomu pozwalającego na przebieg co najmniej 30 km.
Po zwróceniu pojazdu zatrzymamy kwotę kaucji do czasu weryfikacji zobowiązań na kartach ładowania pojazdów elektrycznych. W przypadku ustalenia zobowiązania kwota zostanie automatycznie pobrana z lokaty, a saldo zwolnione. W przypadku nie stwierdzenia żadnych zobowiązań kaucja zostanie zwrócona w całości.
Informacje o przebiegu każdego samochodu można znaleźć w jego zakładce na naszej stronie internetowej.
Przebieg każdego samochodu jest inny i zależy głównie od otoczenia i stylu jazdy. W przeciwieństwie do samochodów z silnikiem, za każdym razem, gdy korzystasz z podłączonego do prądu wyposażenia samochodu, faktycznie wyczerpujesz baterię. Istnieje ujednolicony światowy standard testowy WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicle Test Procedure), który pozwala konsumentom dokładniej oszacować rzeczywiste codzienne zużycie paliwa samochodów. W zakładce każdego wynajmowanego przez nas samochodu elektrycznego można znaleźć przebieg wyliczony zgodnie ze standardem tym.
Samochody elektryczne mogą parkować swobodnie i bezpłatnie w Niebieskiej i Zielonej strefie parkowania. W przypadku parkowania na innych lub prywatnych parkingach, opłata za postój jest na Twój koszt.
Wszystkie elementy samochodów elektrycznych są zaprojektowane tak, aby wytrzymać warunki atmosferyczne, takie jak deszcz i śnieg. Baterie są hermetycznie zamknięte i zabezpieczone przed przenikaniem wody i wilgoci. Możesz być spokojny podczas jazdy i ładowania samochodu elektrycznego w deszczu lub podczas mycia go na myjni samochodowej.